“Doktor A..I – zawody na celowniku sztucznej inteligencji

Doctor A.I. – Professions in the Crosshairs of AI

Nasza szkoła właśnie dołączyła do projektu eTwinning “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji- Doctor A..I- Professions in the Crosshairs of AI”. W projekcie będą brać udział uczniowie ze szkół z Polski i Niemiec. Podczas projektu uczestnicy zgłębiać będą wiedzę na temat współczesnych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz ewolucji rynku pracy. Dzięki praktycznym działaniom, takim jak badania dotyczące ginących zawodów i tworzenie własnych firm opartych na sztucznej inteligencji, uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność, umiejętności technologiczne i zdolności pracy zespołowej. Co więcej, uczniowie poszerzać będą również swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, ponieważ niektóre zadania wykorzystywać będą umiejętności komunikacyjne i znajomość odpowiednich środków i funkcji językowych. Projekt zakończy się w czerwcu tego roku, a jego uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia oraz podzielić się wnioskami. Całość projektu “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji” przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów na temat znaczenia sztucznej inteligencji w dzisiejszym świecie oraz przygotowania ich do wyzwań przyszłego rynku pracy.

Zakończenie projektu eTwinning „Doktor A.I – zawody na celowniku sztucznej inteligencji”

Z radością informujemy, że zakończyliśmy nasz innowacyjny projekt eTwinning „Doktor A.I – zawody na celowniku sztucznej inteligencji”. Projekt miał na celu zgłębianie, jak sztuczna inteligencja wpływa na różne zawody i jakie są jej potencjalne zastosowania w przyszłości.

Uczniowie w ramach projektu przygotowali:

Dzięki tym działaniom uczniowie rozwijali umiejętność pracy w grupie oraz swoją kreatywność. Kolejną ważną kwestią było wykorzystanie znajomości języka angielskiego, który był językiem komunikacji w projekcie.

Projekt zakończył się w czerwcu, a jego uczestnicy przedstawili swoje wyniki i podzielili się doświadczeniami. Korzyści płynące z uczestnictwa w projekcie to zwiększenie świadomości dotyczącej wykorzystania AI oraz wymagań rynku pracy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej wyniki naszej pracy. Prezentacja dostępna jest pod poniższym linkiem:

Zobacz prezentację

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za zaangażowanie i wspólną pracę nad projektem. Wasza pasja i kreatywność były kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Zachęcamy do dalszego śledzenia naszych działań na stronie szkoły oraz do udziału w kolejnych projektach eTwinning.

Opracowała: Anna Polańska

Z radością informujemy, że w naszej szkole trwają intensywne prace w ramach projektu eTwinning. Uczniowie, podzieleni na grupy, z zaangażowaniem opracowują główne założenia własnych firm. Każda grupa ma przed sobą wyzwanie stworzenia nazwy, logo, koncepcji swojej firmy, a także materiałów promocyjnych. Co więcej, wszystkie prace są realizowane w języku angielskim, co dodatkowo rozwija umiejętności językowe naszych uczniów.

W ramach projektu uczniowie kształcą swoje umiejętności kreatywne, pracę zespołową oraz przedsiębiorczość. Wspólne działania pozwalają na wymianę pomysłów i doświadczeń, co z pewnością przyczyni się do stworzenia interesujących i innowacyjnych koncepcji firm.

Jeśli jesteście ciekawi efektów pracy naszych uczniów, zapraszamy do zapoznania się z głównymi założeniami firmy stworzonej przez grupę Team 7 Advertising and Marketing, której przewodzi pani Ania Polańska. Kliknijcie w link poniżej, aby zobaczyć ich inspirujące pomysły!

COMPANY CONCEPT (canva.com)

Opracowała: Anna Polańska

Pierwsze zadanie zaplanowane w programie „Doctor AI – Zawody na Celowniku Sztucznej Inteligencji” już za nami. Uczniowie klasy 5c, tj. Antoni Kopiec, Pola Ziarko, Natalia Grzebień i Martyna Zając stworzyli w programie Canva swoje propozycje na logo dla projektu eTwinning, w którym biorą udział. Ich zadaniem było wykreowanie grafiki, która będzie reprezentować ideę programu oraz jego związek ze sztuczną inteligencją. Teraz czekamy na wyniki głosowania wszystkich uczestników projektu, którzy wybiorą ze wszystkich propozycji zwycięskie logo. Trzymamy kciuki za Nasze propozycje.

Skip to content