“Doktor A..I – zawody na celowniku sztucznej inteligencji

Doctor A.I. – Professions in the Crosshairs of AI

Nasza szkoła właśnie dołączyła do projektu eTwinning “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji- Doctor A..I- Professions in the Crosshairs of AI”. W projekcie będą brać udział uczniowie ze szkół z Polski i Niemiec. Podczas projektu uczestnicy zgłębiać będą wiedzę na temat współczesnych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz ewolucji rynku pracy. Dzięki praktycznym działaniom, takim jak badania dotyczące ginących zawodów i tworzenie własnych firm opartych na sztucznej inteligencji, uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność, umiejętności technologiczne i zdolności pracy zespołowej. Co więcej, uczniowie poszerzać będą również swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, ponieważ niektóre zadania wykorzystywać będą umiejętności komunikacyjne i znajomość odpowiednich środków i funkcji językowych. Projekt zakończy się w czerwcu tego roku, a jego uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia oraz podzielić się wnioskami. Całość projektu “Doktor A..I- zawody na celowniku sztucznej inteligencji” przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów na temat znaczenia sztucznej inteligencji w dzisiejszym świecie oraz przygotowania ich do wyzwań przyszłego rynku pracy.

Pierwsze zadanie zaplanowane w programie „Doctor AI – Zawody na Celowniku Sztucznej Inteligencji” już za nami. Uczniowie klasy 5c, tj. Antoni Kopiec, Pola Ziarko, Natalia Grzebień i Martyna Zając stworzyli w programie Canva swoje propozycje na logo dla projektu eTwinning, w którym biorą udział. Ich zadaniem było wykreowanie grafiki, która będzie reprezentować ideę programu oraz jego związek ze sztuczną inteligencją. Teraz czekamy na wyniki głosowania wszystkich uczestników projektu, którzy wybiorą ze wszystkich propozycji zwycięskie logo. Trzymamy kciuki za Nasze propozycje.

Skip to content