“British and American Adventure”

 

Przed naszymi uczniami kolejne międzynarodowe wyzwanie – grupa uczniów z klas 5, 6 oraz 7 (wraz z Paniami Agnieszką Kopiec oraz Edytą Michalak) dołączyła do projektu koordynowanego przez Ambasadora programu eTwinning Panią Katarzynę Drabarek. Nasi uczniowie przez kolejne 4 miesiące wspólnie z rówieśnikami z Polski, Czech, Rumunii, Turcji oraz Niemiec tworzyć będą plakaty, interaktywne quizy oraz wirtualne wycieczki do krajów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych wykorzystując narzędzia TIK. Poprzez działania projektowe, uczniowie będą mieli okazję nie tylko zgłębić swoją wiedzę o kulturze brytyjskiej i amerykańskiej, ale także podzielić się nią z innymi uczestnikami projektu, co zwiększy ich motywację do nauki oraz rozwój umiejętności współpracy i komunikacji.

CELE PROJEKTU:
Zwiększenie motywacji do nauki poprzez atrakcyjne i interaktywne formy działania.
Rozwój umiejętności badawczych poprzez wspólne zbieranie i przetwarzanie informacji na temat kultury brytyjskiej i amerykańskiej.
Promowanie świadomości kulturowej i tolerancji poprzez zrozumienie różnic i podobieństw między kulturami.
Wzmacnianie umiejętności współpracy i komunikacji w ramach międzynarodowej grupy uczniów.

REZULTATY:
Logo projektu
Plakaty/ prezentacje o krajach Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
Interaktywne quizy
Wirtualne mapy

 

 

Skip to content