W ramach akcji Sprzątanie świata 2019r. w naszej szkole  odbył  się konkurs geograficzno – ekologiczny organizowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „EKOSKOP” w Rzeszowie  na „krótką bajkę, o tym jak dzieci posprzątały okolicę i co dobrego z tego wynikło”. Celem konkursu  było kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży szkolnej.
Jury w składzie:  szkolny opiekun  konkursu  nauczycielka geografii p. Iwona Mermer  oraz polonistka p. Joanna Ziarko wyłoniło zwycięzców:
I miejsce  „Na ratunek” – Julia Cybuch kl.6
II miejsce „Krótka bajka, o tym jak dzieci posprzątały okolicę  i co dobrego z tego wynikło” – Karolina Rąpała kl. 5
III miejsce „Bajka o tym, jak dzieci posprzątały okolicę i co dobrego z tego wynikło” – Katarzyna Graczyk kl. 6
Przyznano również dwa wyróżnienia:
„Bajka o wstrętnych śmieciach” – Eryk Haduch kl. 6
„Dzień Ziemi’ – Zuzanna Wasylkowska, kl.6
Zwycięzcom gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki etapu wojewódzkiego!
tekst: Iwona Mermer