Dnia 20 września zakończył się szkolny etap konkursu geograficzno – plastycznego „Odpoczywaj na wsi”.
Konkurs  organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest między innymi promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.
Jury w składzie: p. Alicja Staruchowicz – Pastuszczak, p. Maria Leszczyńska, oraz p. Iwona Mermer stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Z pośród zgłoszonych prac wybrano trzy najpiękniejsze prace plastyczne, które będą rywalizowały na poziomie wojewódzkim. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki etapu wojewódzkiego. Pozostałe prace będzie można obejrzeć podczas wystawy szkolnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!
Wyniki etapu szkolnego:
I miejsce Kornela Rygiel klasa 6c
II miejsce Joanna Dziuban klasa 8b
III miejsce Martyna Wdowiak klasa 8a
Wyróżnienia:  Alicja Dąbrowiecka klasa 6b, Jadwiga Kyrcz 6b, Joanna Kyrcz 6b,Paweł Pietrzkiewicz 7b, Kornelia Kopczak 7c, Julia Fal 6b, Amelia Bober 6b, Natalia Górnik 8a
tekst: Iwona Mermer