Bieszczady – jakie piękne!

22 maja klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę w Bieszczady. Wyprawa rozpoczęła się od przejazdu piękną drogą widokową. Uczniowie podziwiali okolice Rzepedzi, Komańczy i Łupkowa oraz słuchali z zainteresowaniem ciekawostek historycznych i geograficzno – przyrodniczych, które przekazywał przewodnik PTTK pan Janusz Kusiak. Następnym punktem wyprawy był przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną. Malownicza trasa wiodła doliną rzeki Solinka z Majdanu do Balnicy. Tam wszyscy udali się na granicę polsko – słowacką. Powrót kolejką na stację w Majdanie dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć. Pełni wrażeń uczniowie udali się następnie do Cisnej. Tam w karczmie Troll czekały na nich warsztaty kulinarne, polegające na samodzielnym przygotowaniu pizzy. Pracę nadzorował doświadczony szef kuchni- pan Piotr Makselan, który bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o tym, skąd wzięła się ta potrawa w polskiej kuchni. Po smacznej pizzy nadszedł czas na rekreację i zabawy integracyjne. Wszyscy z zaskoczeniem stwierdzili, że czas na wycieczce zbyt szybko upłynął.