18 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 im Św. Kingi w Sanoku odbył  się już po raz 18. Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Sanoku tym razem dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

Do zmagań turniejowych przystąpili uczniowie:

SP 1 – Mikołaj Gładysiewicz, Filip Lenkiewicz, Artur Michalski, Sara Rychlicka

SP 2 – Marcelina Kawka, Mikołaj Kocik, Liliana Maciaszek, Weronika Paszkiewicz

SP 3 – Zuzanna Chmielewska, Anna Dębińska, Daniel Józefek, Maja Wojdyła

SP 7 – Maksymilian Dulla, Milena Frydryk, Adrian Kopczak, Alex Siuciak

SP 9 – Stanisław Chachuła, Adam Demkowicz, Julia Golańska, Weronika Zakielasz

Rywalizację uczniowie rozpoczęli od zadań związanych z legendą „O cudownej wodzie z Sanoka”. Ponadto musieli wykazać się znajomością: dzielnic Sanoka, herbu miasta, … Nie zabrakło również trudnych pytań sprawdzających ich wiedzę o Sanoku. W sumie rozwiązali 9 zadań, które były przygotowane w różnorodnej formie np. puzzli, odkrywanki, krzyżówki, domino, itp.

Ciekawe zadania, sprawna organizacja przebiegu turnieju, miła atmosfera i dobra zabawa  pozwoliły zarówno uczestnikom zmagań, jak i ich opiekunkom przeżyć niezapomniane chwile.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała komisja sędziowska w składzie: Małgorzata Czaban, Anna Dmitrzak i Julita Hańska – Hnat.

A oto wyniki konkursowych zmagań:

I miejsce – SP 9

II miejsce –SP 1

III miejsce – SP 3

Atrakcyjne nagrody w konkursie, które ufundowali Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, dyrektor MOSiR Sanok Bogusław Rajtar oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zachęcały i mobilizowały „małych sanoczan” do zdrowej i uczciwej rywalizacji.

Turniej przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Mariola Brygidyn i Anna Żółkiewicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursowych zmagań.

Anna Żółkiewicz