Światowy Dzień Zwierząt 04.10.2021r.

O co chodzi w Światowym Dniu Zwierząt?
Otóż według pomysłodawców ma on zwracać uwagę na to, że zwierzęta to nie rzeczy, a istoty żywe, wobec czego mają swoje prawa.
Celem święta jest uwrażliwienie ludzi na los zwierząt, a przez to zmianę naszego zachowania wobec nich.

Nasi uczniowie klasy 2a mają niesamowite zwierzęta. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich ulubieńców podczas zajęć.

Jest to świetna okazja do świętowania z naszymi pupilami!
Kochamy zwierzęta i jak się okazuje nie tylko psy i koty. Naszymi pupilami są : wąż, żółw, ślimak, papuga, koń, kameleon i wiele innych 😉
Światowy Dzień Zwierząt, to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku, a w Polsce obchodzony od 1993 roku.

Nikt z nas nigdy nie pamięta,
Że prócz ludzi są zwierzęta,
Które mają własne życie
Nie zbadane należycie.
Zwierzę zna się na higienie,
Zwierzę ceni współistnienie,
Zwierzę je, gdy głód poczuje,
Kocha zaś, gdy czuje ruję.

– Jan Brzechwa

Aleksandra Zoszak – Piecuch