Ahoj, to była niesamowita przygoda, kto nie uczestniczył niech żałuje!!!

19 czerwca 2024r. chętni uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w rejsie jachtem żaglowym, który odbywał się na Jeziorze Solińskim. Przy bardzo pięknej pogodzie oraz bardzo dobrych warunkach wietrznych, mogliśmy wziąć udział w niesamowitej „zabawie” z wiatrem i wodą.

Podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy w gronie szkolnych koleżanek i kolegów. W większości była to grupa dzieci, która brała już udział w takiej szkolnej wycieczce żeglarskiej (trzy osoby były pierwszy raz ale myślę, że nie ostatni sądząc po uśmiechach i wrażeniach, które towarzyszyły po zakończonym rejsie). Dlatego takie pojęcia jak: dziób, rufa, maszt, burta, fok, grot, szoty, zwrot przez sztag czy zwrot przez rufę nie były obce.

Zresztą jak było oceńcie sami, poniżej zdjęcia oraz filmiki.

Bartłomiej Żyłka