Dnia 17 czerwca 2024 (poniedziałek) uczniowie klasy 7c wzięli udział w warsztatach matematycznych, które obyły  na Galicyjskim Rynku w skansenie. 

Uczniowie podzieleni na 5 grup mieli do wykonania 13 zadań, które pokazywały praktyczne zastosowanie poznanych na lekcjach umiejętności matematycznych.

W drodze do skansenu dokonali „odcinkowego pomiaru długości”, sprawdzili cenę impregnatu do drewna, którym można pomalować drzwi remizy strażackiej. Treści zadań w nawiązywały do czasów Galicyjskiego Rynku. Uczniowie wykazali się umiejętnością posługiwania się mapą, zamianą jednostek (i to staropolskich!), wykonaniem niezbędnych pomiarów do wymiany podłogi przed piekarnią. W galicyjskim urzędzie pocztowo – telegraficznym rozwiązali zadanie związane z szyfrowaniem wiadomości, a podczas zabawy w kręgielni obliczyli prędkość kuli!

Uczniowie pracowali bardzo sprawnie i wytrwale, świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami☺