Innowacja pedagogiczna „Ocalić od zapomnienia”, prowadzona przez p. Beatę Fejdasz dla chętnych uczniów klas 5, cieszy się zainteresowaniem wśród dziewczynek. W ramach zajęć uczennice mogą poznać dawne obrzędy i obyczaje ludowe, piosenki i gwarę stosowaną przez naszych dziadków jak również sprzęty gospodarstwa domowego, a nawet nauczyć się rękodzieła- haftu krzyżykowego oraz podstaw szydełkowania. Dziewczynki przedstawiały obrzęd kiszenia kapusty, uczyły się robić masło tradycyjnym sposobem, wykonywać kwiaty z bibuły i krepiny a następnie pleść plamy wielkanocne. Poznały zwyczaje wigilijne, kolędy i pastorałki, które demonstrowane były podczas Kolędowania z Dwójką i kolędy dla Przedszkolaków z sanockich placówek. Dziewczynki poznały przepis na pierniczki świąteczne i z ochotą piekły samodzielnie wykonane ciasteczka. Z wielkim zaangażowaniem wykonały również proste deserki lodowe i galaretowe.

Beata Fejdasz