Wizyta uczniów klas 7 w szkole partnerskiej Istituto Superiore di San Pellegrino Terme.

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Państwem wspaniałymi wrażeniami z niedawnej wizyty grupy naszych uczniów z klas 7 w szkole partnerskiej w San Pellegrino Terme, która odbyła się w ramach programu Erasmus+.

Przez trzy dni nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie kultury i tradycji włoskiej. W trakcie wizyty nie brakowało aktywności, które nie tylko rozwijały ich umiejętności językowe, ale były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i budowania międzynarodowych więzi.

Jednym z wyjątkowych doświadczeń było uczestnictwo w warsztatach gotowania tradycyjnych włoskich potraw oraz nauka tajników przygotowywania kawy i pralinek czekoladowych. Ta  smakowita podróż po kulinariach na długo zapadnie w naszej pamięci.☺️☕🍫

Dodatkowo, nasi uczniowie mieli zaszczyt odwiedzić Urząd Miasta San Pellegrino Terme, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez Pana Burmistrza. Podczas wizyty odbyli niezwykle pouczającą lekcję dotyczącą obywatelstwa i demokracji, co stanowiło ważne doświadczenie z zakresu edukacji obywatelskiej.

Uczniowie zostali również zaproszeni do zwiedzenia okolicy przez swoich kolegów i koleżanki ze szkoły partnerskiej, którzy pełnili rolę przewodników. Ponadto odwiedzili malownicze miasto Bergamo, gdzie mieli okazję podziwiać urokliwe zabytki i architekturę oraz poczuć atmosferę włoskich.

Dziękujemy naszym włoskim partnerom za ciepłe przyjęcie i otwartość, dzięki którym ta wizyta stała się niezapomnianym doświadczeniem dla naszych uczniów. 🇮🇹 ❤️ 🇵🇱

#Erasmus#Akredytacja #sp2sanok #WspółpracaMiędzynarodowa #SanPelegrinoTerme #Italy