Klasa 1a odwiedziła Urząd Pocztowy. Uczniów przywitała Pani Kierowniczka, która zapoznała dzieci z pracą poczty, opowiadając historie związane z drogą listu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników, obejrzały hol, poznały wyposażenie placówki, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe i logo poczty. Wycieczka okazała się ciekawą lekcją w praktyce. Pierwszoklasiści samodzielnie zakupili znaczki, koperty, zaadresowali je oraz wysłali wcześniej przygotowane zaproszenia.

Wysyłanie listów znowu jest modne?. Prawdziwy list to ogrom emocji, dlatego warto go czasem napisać. Uczniowie są przekonani, że wysyłając własnoręcznie napisaną wiadomość sprawią ogromną niespodziankę i radość swoim odbiorcom.

Beata Kolanowska