X MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„MAŁY SUPERMATEMATYK”

Już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku zorganizowano konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III. Zawody odbyły się 17 kwietnia 2024 roku. Tego dnia uczniowie spotkali się, aby walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Organizacją zawodów zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP2 : Małgorzata Czaban, Mariola Brygidyn i Anna Żółkiewicz.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

Zawody matematyczne objęły swoim zasięgiem szkoły z Sanoka i okolicznych miejscowości. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Boguchwale, Ustrzykach Dolnych, Zagórzu, Zahutyniu  oraz szkół sanockich – SP1, SP4, SP8 i SP2.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej.

W klasie I można  było uzyskać maksymalnie 27 punktów, podobnie w klasie II – 27 punktów, a w klasie III – 30 punkty.

W kategorii klas pierwszychI miejsce zajął Wojciech Adamczyk (SP1 Sanok), II miejsce Helena Miszczak  (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce Wiktor Nalepka  (SP1 Zagórz).

W klasach trzecichI miejsce zajęła Maria Adamczyk (SP1 Sanok), II miejsce Aleksandra Zegarska (SP4 Sanok), III miejsce ex aequoLiwia Dydio  (SP2 Sanok) i Tymon Pieńczakowski (SP1 Zagórz).

W kategorii klas drugich nie przyznano miejsc ponieważ uczniowie biorący udział w konkursie nie uzyskali odpowiedniej ilości punktów.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się w dniu 21 maja 2024r. podczas uroczystości ŚWIĘTA SZKOŁY SP2.

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z zadaniami, które łączyły zabawę z umiejętnością logicznego myślenia, spostrzegawczością i techniką wykonywania działań na liczbach.  Wymagały one od uczniów umiejętności sprawnego liczenia oraz współpracy w zespole.

Różnice punktów między drużynami były niewielkie. W ostatecznej klasyfikacji – I miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, a III miejsce ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu.

Jury obradowało w składzie: pani Anna Kochanowska, pni Anna Kurinka – Rewak i pani Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom i upominki.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali  uczniów do zawodów.