Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską kampanię „BohaterON- włącz historię”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich.

Od kilku tygodni w klasach 4-8 odbywały się na lekcje historii poświęcone powstaniu warszawskiemu i jego uczestnikom. Pooglądaliśmy spoty kampanii społecznej Godzina „W”, następnie przy pomocy telefonów oraz czytnika kodów QR wypełnialiśmy karty pracy. Zwracaliśmy uwagę na znaczenie pamięci współcześnie. Pomocne były też rekwizyty, dzięki którym lepiej można było ukazać realia tamtych czasów, postacie powstańców oraz sanitariuszek. Wyrazem naszej pamięci o tamtych wydarzeniach jest także wpis na stronie dumnizpowstancow.pl

Tegorocznej kampanii w naszej szkole towarzyszył konkurs rodzinny  na najlepszy rekwizyt z czasów powstania warszawskiego „Historia opowiedziana przedmiotami”. Jego uczestnicy wyszukali przedmioty lub wykonywali samodzielnie rekwizyty związane z Powstaniem Warszawskim.  Wśród nich znalazły się m.in. prace plastyczne, torba sanitariuszki, hełm powstańca, broń czy opaski powstańcze.  Rozstrzygnięcie okazało się bardzo trudne, gdyż uczniowie wykazali się niemałą kreatywnością:) Ocenie podlegała zgodność z tematem, staranność wykonania oraz włożona praca.

W kategorii „Broń”

I m.- Ignacy Polański (4a)

II m.- Karolina Połojko (6a)

III m.- Olivier Ziarko (8b) oraz Fabian Kocaj (7a)

 W kategorii „Opaski powstańcze”

I m.- Karolina Paradiuk (5b)

II m.- Mikołaj Kocik (4a)

III m.- Wiktoria Gosztyła (6c)

W kategorii „Przedmiot”

I m.- Malwina Sokół (4c)

II m.- Aleksandra Frączek (7b)

III m.- Kaja Bernat (7b)

Wyróżnienie- Nina Stańko (5b) i Antoni Kopiec (5c)

Wszystkim gratulujemy!

Najlepsze prace konkursowe można oglądać do końca listopada na wystawie pokonkursowej (parter, budynek A)

Koordynatorem szkolnej akcji była p. Beata Demska.

Realizatorzy: p. Ewelina Kocik, p. Barbara Rajtar-Wojdyła