Zespół Szkół nr 1 w Sanoku to kolejna szkoła, którą odwiedzili nasi uczniowie w ramach Dni Otwartych. Celem organizowania przez placówki ponadpodstawowe ,,zwiedzania” szkoły jest zapoznanie z ofertą edukacyjną i zachęcenie uczniów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w danej placówce. ZS1 to 5-letnie technikum, które kształci w zawodach: technik rachunkowości, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Wszystkie kierunki są atrakcyjne i potrzebne na rynku pracy. Absolwenci mogą pracować w różnych firmach i instytucjach użyteczności publicznej, jak również kontynuować edukację na uczelniach wyższych. Uczniowie zostali poczęstowani słodkościami, uczestniczyli w konkurencjach i wysłuchali aranżacji muzycznych przygotowanych przez starszych kolegów. Była to również okazja do spotkania naszych absolwentów, którzy są zadowoleni ze swoich wyborów. 

Beata Fejdasz