W jaki sposób zachęcić dzieci do czytania lektur szkolnych? W przypadku książki  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” najlepszą rekomendacją stało się spotkanie uczniów z autorką- panią Justyną Bednarek oraz towarzyszącymi jej maskotkami – kolorowymi skarpetkami.

Podczas spotkania pisarka podzieliła się z dziećmi ciekawymi historiami ze swojego życia.  Opowiedziała o swoich marzeniach i o początkach kariery pisarki. A wszystko zaczęło się od znalezienia na drodze zagubionej skarpetki.

To właśnie kolorowa dzianinka stała się inspiracją i początkiem pasjonującej przygody z literaturą dla dzieci.

Mali czytelnicy wykazali się dużą znajomością książek napisanych przez panią Justynę Bednarek. Dzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami związanymi z bohaterami i opisywanymi wydarzeniami. Z łatwością też odkrywali „magiczne ziarenka prawdy” zawarte w każdej z opowieści, czyli wskazówki potrzebne do zmieniania życia na lepsze.

Zdaniem pani Bednarek książki powinny budzić  w dzieciach dobre myśli, pozwalać przełamywać lęki i ograniczenia oraz motywować do odważnego podejmowania wyzwań. Taka postawa pozwoli im w przyszłości spełniać marzenia i być szczęśliwymi.

Zapraszamy zatem do lektury.

Agnieszka Polańska