MECZ KOSZYKÓWKI

28 października 2023r. uczniowie wraz z opiekunami p. Joanna Rabicka oraz p. Bartłomiej Żyłka udali się do Krosna na mecz I Ligi Koszykówki Mężczyzn: Miasto Szkła Krosno vs Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Mecz był uznany za hit 8 kolejki I Ligi, drużyna z Krosna zajmowała II miejsce w tabeli, natomiast Bydgoszcz III miejsce. I tak właśnie było, obie drużyny stworzyły wspaniałe, sportowe widowisko trzymające w napięciu do ostatnich sekund.
Dzięki niesamowitemu dopingowi kibiców oraz wiary w końcowy sukces, Miasto Szkła Krosno pokonało drużynę gości Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 73:70.
Dla większości młodych kibiców „Dwójki”, był to pierwszy udział w takim meczu, po którym wrażenia pozostaną w pamięci na długo.
Celem wycieczki było promowanie koszykówki jako dyscypliny zespołowej, propagowanie aktywnych, ciekawych i pozytywnych form spędzania wolnego czasu, dobra zabawa w grupie rówieśniczej.
Bartłomiej Żyłka