PRZERWA NA CZYTANIE

25 października społeczność szkolna wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i na pewno zachęciło uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W biciu rekordu wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy szkoły ( 459 osób czytających na przerwie!:), którzy chętnie i z zaangażowaniem czytali swoje ulubione książki w klasach i na korytarzu szkolnym.