Wrzesień to miesiąc bardzo bolesny dla Polaków. W tym okresie obchodzimy dwie ważne rocznice związane z naszą historią – 1 września 1939 r. (wybuch II wojny światowej) oraz 17 września 1939 r. (agresja sowiecka na Rzeczypospolitą).

Nasza szkoła jak co roku pamięta o ofiarach i bohaterach wydarzeń wrześniowych. W dniu 29 września uczniowie klas 4 – 8 wraz z nauczycielami obejrzeli okolicznościowy program artystyczny przedstawiony przez klasę 5a. Apel został przygotowany pod opieką pani Joanny Ziarko, Anety Jabczanki, Sabiny Wdowiak oraz Barbary Rajtar – Wojdyły.

Wzruszające wiersze i piosenki o tematyce wojennej i patriotycznej skłoniły słuchaczy do zadumy i refleksji. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku na wspomnienie waleczności i bohaterstwa Polaków.

Aneta Zazulicz