Uczniowie klas 2a i 2b, korzystając z pięknej, jesiennej aury, wybrali się w Bieszczady.

Wzięli udział w spotkaniu z górnikami nafty i gazu, którzy interesująco opowiadali o swoim zawodzie oraz objaśniali zasady działania kopalni i znajdujących się na jej terenie obiektów służących do wydobycia „czarnego złota” i gazu ziemnego. Uczniowie dowiedzieli się również, że złożom ropy i gazu bardzo często towarzyszą solanki. Zaciekawieni wybrali się do źródełka Św. Michała, gdzie mieli możliwość spróbowania wody mineralnej, z której słyną okolice Czarnej. Nie wszyscy zasmakowali w napoju wodorowęglanowo-sodowym, o którego charakterze leczniczym świadczy obecność fluorków i siarkowodoru. Mówiąc prościej, trudno delektować się wodą o zapachu zgniłych jaj. Spora grupa uczniów podjęła jednak wyzwanie dla zdrowia.

Po tej profilaktyce nastał czas zabaw na świeżym powietrzu i pieczenia kiełbaski przy ognisku na terenach hotelu Perła Bieszczadów Geovita w Czarnej.

Dziękujemy, Panu Lesławowi Piątkowi –dyrektorowi eksploatacji oraz Panu Piotrowi Polańskiemu – kierownikowi kopalni, za udostępnienie obiektów i przeprowadzenie zajęć.

A.P.