W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniów klas pierwszych odwiedzają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Tematem spotkań są przede wszystkim: bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Policjanci rozmawiali  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przypominając również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Druga część spotkania poświęcona została na ćwiczenia praktyczne, które odbyły się na pobliskich przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach.

Bardzo dziękujemy panom policjantom za upominki – odblaskowe opaski i już zapraszamy ich za rok.

Wioleta Lesiak