Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Świętej Kingi w Sanoku to zawsze ważne wydarzenie, jednak 4 września 2023 roku miało ono formę inną niż zwykle. Ze względu na trwające prace budowlane i modernizację placówki, tradycyjny przebieg tej uroczystości uległ zmianie.

O godzinie 9:00 społeczność szkolna – uczniowie, kadra pedagogiczna oraz rodzice, zgromadzili się w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Wspólna msza święta była chwilą refleksji oraz duchowego przygotowania do nowych wyzwań edukacyjnych, jakie niosą ze sobą kolejne miesiące nauki.

Następnie, punktualnie o 10.15, w sali gimnastycznej odbyło się oficjalne powitanie pierwszoklasistów w murach szkoły. Było to dla nich emocjonujące doświadczenie, pierwszy krok w nowym środowisku, w którym będą spędzać kolejne lata.

Równocześnie starsi uczniowie, z klas 2-8, rozpoczynali rok w bardziej kameralnym gronie, spotykając się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Była to doskonała okazja do przywitania się po wakacyjnej przerwie, przedstawienia planu lekcji na najbliższy czas oraz przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w placówce.

Katarzyna Popowicz