23 czerwca 2023 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość ukończenia przez uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. W tym roku pożegnaliśmy aż 98 absolwentów.

Otwarcia ceremonii dokonał pan Dyrektor Bartłomiej Mandzelowski, witając wszystkich zaproszonych gości. Następnie, po odśpiewaniu hymnu  narodowego oraz hymnu szkoły, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez pana Dyrektora i wychowawców klas ósmych listów pochwalnych uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem oraz listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżnionych uczniów.

Dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz nauczyciele wychowania fizycznego, wręczyli nagrody zdobyte w  konkursach oraz zawodach spostowych:

Laureat konkursu matematycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Jakub Biłas kl. 8a

Laureat konkursu języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Alex Florek kl. 8c

Laureat konkursu historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Jan Kocaj kl. 8d

Laureatka konkursów wokalnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim – Amelia Szmidt kl. 8c

“Mistrz konkursów” w kategorii klas ósmych – Amelia Szmidt kl. 8c

Konkurs na Najlepszego Sportowca SP2 im. Św. Kingi w kategorii klas 7-8 dziewczęta:

I miejsce  – Karina Wołyniec kl. 8d

III miejsce – Wiktoria Wolanin kl. 8a

Konkurs na Najlepszego Sportowca SP2 im. Św. Kingi w kategorii klas 7-8 chłopcy:

I miejsce  – Dawid Kogut kl. 8c

II miejsce – Ksawery Kowalczyk kl. 8a

III miejsce – Gracjan Szmyd kl. 8d

Dodatkowo w tym roku po raz kolejny pan Dyrektor wręczył dwie wyjątkowe nagrody:

Uczeń Roku – Bartłomiej Rudy (kl. 8a)

Absolwent Roku – Jakub Biłas (kl. 8a).

Następnie głos zabrali uczniowie klas ósmych,  przedstawiając krótki program artystyczny, który wywołał uśmiechy na  twarzach wszystlkich słuchaczy i zasłużył na gromkie brawa.

Ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz swoim rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam, aby Wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosły Wam kolejne sukcesy w nowym etapie Waszej edukcji szkolnej oraz dalszym życiu. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły!

Aneta Zazulicz