2 czerwca uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza, podczas której mogli podziwiać uroki tego pięknego miasta.

      Zwiedzanie rozpoczęło się od przejścia Wąwozem Królowej Jadwigi, którego nazwa wiąże się z legendą opowiedzianą przez panią przewodnik. Następnie uczniowie poznali historię zamku, Kościoła i Winnicy Św. Jakuba, obejrzeli ogromny pierścień wysadzany krzemieniem pasiastym, przeszli przez Ucho Igielne i Bramę Opatowską, aby dotrzeć do Podziemnej Trasy Turystycznej. Wędrując szlakiem wiodącym pod płytą rynku, oprócz historii grodu, można było poznać legendę o Halinie Krępiance, która oddając swe życie uratowała miasto przed Tatarami.
       Następnie pojawiła się okazja do zakupienia pamiątek na sandomierskim rynku,  po czym nadszedł czas na zwiedzania Muzeum Ojca Mateusza. Punktem kulminacyjnym wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, po którym udano się w drogę powrotną do Sanoka.
                                        Mariola Sokół