2 czerwca uczniowie 3a i 3c zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli w Bochni, podróżując przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska tej kopalni. Wszyscy byli zafascynowani podziemnym miastem, które tworzyły unikatowe komory solne, piękne wykute w soli kaplice oraz rzeźby solne.
Niesamowitą atrakcją dla dzieci był zjazd do kopalni i podróż podziemną kolejką, a także Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Trzecioklasiści rozmawiali ze Skarbnikiem Kopalni i podziwiali Kaplicę św. Kingi, w której uczyli się wiersza 😊. Zwiedzanie zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, sklep z pamiątkami, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Dzieciaki wróciły zadowolone, pełne wrażeń oraz zakupionych pamiątek 😊.

Beata Kolanowska