Piknik Sportowo – Rekreacyjny to zawsze długo wyczekiwany dzień przez dzieci.

W tym roku nikt nie powie, że w DWÓJCE był spokój …., takim wstępem zaczęliśmy XIX Piknik Sportowo – Rekreacyjny, który przez cały dzień trwania prowadził spiker Pan Bartłomiej Żyłka oraz uczeń Oliwier Sobolak. Podczas pierwszych słów piosenki „Jaki tu spokój”, ku naszemu zdziwieniu na boisku pojawiły się maskotki Myszka Miki i Psi Patrol. Maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień i zabawiały najmłodszych uczestników pikniku.
Jak co roku zaczęliśmy biegiem upamiętniającym Pana Aleksandra Wileczka. W biegu startowały chętne dzieci klas I-VI, młodzież klas VII-VIII, nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły. Bieg pokonaliśmy pod nadzorem pogotowia ratunkowego, straży miejskie i pod eskortą policji, za co bardzo dziękujemy.
Przemówienie dyrektora Pana Bartłomieja Mandzelowskiego, rozpoczęło ten niesamowity dzień pełen atrakcji dla dzieci. Z kolei Pan Bartłomiej Żyłka Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „DWÓJKA”, stanął na wysokości zadania i jak co roku podniósł poprzeczkę kolejny raz. Wszystkie atrakcje, którymi mogliśmy się cieszyć podczas XIX Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego były zorganizowane przez UKS „Dwójka”.
Największym, jedynym i pierwszym w Sanoku długo wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i atrakcją był lot balonem na uwięzi. Każda osoba, która miała możliwość i skorzystała z lotu balonem była podekscytowana tym przeżyciem. To co nie jest możliwe na co dzień stało się możliwe dzięki UKS „Dwójka” i głównemu organizatorowi Panu Bartłomiejowi Żyłce.
Pamiętajmy jednak, że Piknik Sportowo – Rekreacyjny to również rywalizacja sportowa.
Klasy I-III uczestniczyły w wyścigach rzędów, w tym roku zaangażowani do rywalizacji byli również wychowawcy naszych najmłodszych pociech.
Rozgrywki zbijaka prowadzone przez Pana Wojciecha Mermera zorganizowane dla klas IV-VI przyniosły mnóstwo emocji dla wszystkich uczestników.
Natomiast klasy VII-VIII rozgrywały mecze siatkówki pod bacznym okiem sędzi Katarzyny Roszniowskiej.
Po tych emocjonujących rozgrywkach międzyklasowych nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności rozegrania meczu Nauczyciele kontra uczniowie. Początek meczu Belfrzy – Uczniowie wyglądał całkiem obiecująco dla nauczycieli. Jednak potraktowaliśmy rywala zbyt pewnie i pierwszy set przegraliśmy.
W drugim i trzecim secie przewagą dosłownie kilku punktów udało nam się pokonać naszych szkolnych sportowców. Z tego miejsca bardzo Wam dziękujemy nasi uczniowie, daliście nam niezłą lekcję.
Jak co roku na naszym szkolnym podwórku pojawiły się dmuchane zamki, basen z piłkami oraz trampoliny – te atrakcje są zawsze bardzo oblegane przez najmłodszych i w tym roku było podobnie. Ponadto na terenie szkoły mieliśmy możliwość gościć: 35 Batalion Lekkiej Piechoty oddział Sanok, Jednostkę Strzelecką 2088 Sanok, Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Grupę Bieszczadzką GOPR, 2 Drużynę Harcerzy „Mouse” im. Aleksandra Kamińskiego – działającą przy Hufcu ZHP Ziemi Sanockiej. Pokaz broni, strzelnice, wykrywacz metalu, quady, noktowizory to atrakcje dla wszystkich zainteresowanych militariami.
Pan Artur Głód zapewnił dzieciom kolejną atrakcję, jaką był pokaz motorów. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z przejażdżki po boisku asfaltowym motocyklem z koszem lub usiąść za plecami kierującego.
Dzięki Bieszczadzkiemu Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nasi uczniowie mogli zasiąść na quadzie w roli pasażera i wyjechać pod górkę jaką mamy między boiskami.
Malowanie twarzy, portrety, warkoczyki, chłodne napoje, lody, wata cukrowa, popcorn, zapiekanki było w zasięgu ręki, każdej osoby, która brała dziś udział w Pikniku Sportowo – Rekreacyjnym przy naszej szkole. Nasze wszystkie stoiska nie byłyby czynne gdyby nie wsparcie Rodziców naszych dzieci oraz absolwentów, którzy chętnie biorą udział w tym wydarzeniu. Pragniemy złożyć dla wszystkich wolontariuszy podziękowania, za poświęcony czas i pomoc.
Majka Jeżowska śpiewała „Wszystkie dzieci nasze są …” a my – p.Joanna Piecuch, p.Katarzyna Roszniowska, p.Monika Więckowska – Rycyk, p.Judyta Barć, p.Wojciech Mermer oraz p.Bartłomiej Żyłka – nauczyciele wychowania fizycznego, zrobiliśmy wszystko aby ten dzień zapamiętały na długo.
 
Za rok Jubileuszowy XX PIKNIK SPORTOWO – REKREACYJNY, będzie się działo. GORĄCO ZAPRASZAMY!!!
Monika Więckowska – Rycyk