W dniu 26 maja 2023 r  Naszą Szkołę odwiedzili  goście z Państwowej  Straży Pożarnej w Sanoku. W spotkaniu brały udział świetliczaki wszystkich grup.

Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę swojej pracy, jednocześnie prezentując strój, podręczny sprzęt oraz wozy strażackie. Dzieci dowiedziały się że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów ale również na udzieleniu pomocy podczas wypadków samochodowych. Uczniowie z bliska mogli podziwiać wozy strażackie, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej pracy. Dzieci zamieniły się w strażaków siedząc w samochodach w prawdziwych hełmach i choć przez chwilę poczuły nutkę adrenaliny….
Wizyta strażaków wywołała wielu uśmiechów na twarzach świetliczaków i  utrwaliła na długi czas wiedzę w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła uczniów do zamiłowania jakże trudnego zawodu.
 Bartłomiej Grega