Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku zorganizowano konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III. Zawody odbyły się 11 maja 2023 roku. Tego dnia uczniowie spotkali się, aby walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Organizacją zawodów zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP2 : Małgorzata Czaban, Mariola Brygidyn i Anna Żółkiewicz.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

Zawody matematyczne objęły swoim zasięgiem szkoły z Sanoka i okolicznych miejscowości. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Besku, Jaćmierzu, Pożaru, Ustrzykach Dolnych  oraz szkół sanockich – SP4, SP6, SP8 i SP2.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej.

W klasie I można  było uzyskać maksymalnie 26 punktów, podobnie w klasie II – 26 punktów, a w klasie III – 30 punkty.

W kategorii klas pierwszychI miejsce zajęła Natalia Bartkowska (SP6 Sanok), II miejsce Karol Klimowicz  (SP4 Sanok), III miejsce ex aequoDamian Fik (SP Jaćmierz) i Michał Kadubiec (SP8 Sanok).

W kategorii klas drugichI miejsce zajął Bruno Kozak (SP2 Ustrzyki Dolne),  II miejsceLiwia Dydio (SP2 Sanok) III miejsce zajęli – Antoni Grzyb (SP Poraż) i Bruno Radożycki (SP8 Sanok).

W klasach trzecich czterech uczniów wykonało wszystkie zadania bezbłędnie. Gratulujemy! Tytuł „MAŁEGO SUPERMATEMATYKA” zdobył:  Filip Dmitrzak (SP4 Sanok), Sebastian Klepacz (SP Jaćmierz), Stanisław Sobolak (SP2 Sanok) i  Bartosz Węgrzyniak (SP6 Sanok), II miejsce zdobyła – Rozalia Sułek (SP8 Sanok), a III miejsceJulia Kaczkowska (SP Poraż).

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się w dniu 31 maja 2023r. podczas uroczystości ŚWIĘTA SZKOŁY SP2.

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z siedmioma zadaniami, które łączyły zabawę z umiejętnością logicznego myślenia, spostrzegawczością i techniką wykonywania działań na liczbach.  Wymagały one od uczniów umiejętności sprawnego liczenia oraz współpracy w zespole.

Różnice punktów między drużynami były niewielkie. W ostatecznej klasyfikacji – I miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku, II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu, a III miejsce ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.  

Jury obradowało w składzie: pani Anna Dmitrzak i  pani Bożena Osenkowska – Rajchel.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom i upominki.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali  uczniów do zawodów.

Anna Żółkiewicz