,,Europejski kolorowy trip” to cykl zajęć innowacyjnych z zakresu geografii. Podczas spotkań przenieśliśmy się w najróżniejsze zakątki starego kontynentu. Pokazywaliśmy piękno kultur, tradycji, obyczajów Hiszpanii, Włoch. Najlepszym słowem, które określa poznanie i promocję miejsc, kultur jest przymiotnik ,,kolorowy”. Kolorowy odcień skóry mają jej barwnie ubrani mieszkańcy. Kolorowy jest krajobraz, który urzeka bujną, egzotyczną roślinnością, uspokaja lazurową taflą wody, rozgrzewa złotą barwą piasku i mrozi krystaliczną bielą lodowców. Taką niecodzienną podróż uatrakcyjniły pokazy, filmy, muzyka, prezentacje.

Uczniowie klas szóstych nawiązali tez współpracę z klubem sportowym FC Barcelona. Rezultatem naszej współpracy było uzyskanie kart piłkarzy z autografami. By w pełni zaangażować wszystkie zmysły zorganizowano tez degustację kuchni śródziemnomorskiej.  Dzięki trójwymiarowej technologii (zajęcia w ClassVR) młodzi globtroterzy mieli też możliwość zajrzeć do wnętrza wulkanu czy zwiedzić Sagrada Familia i Koloseum. Wizualizacje różnorodnych miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty kulturowe na wyciągnięcie ręki to wszystko przeniosło zajęcia w zupełnie inny wymiar.

Innowacja geograficzna to przedsięwzięcie, które pozwoliło na odejście od tradycyjnego sposobu przekazywania wiedzy. Usamodzielniło pracę uczniów w procesie kształcenia oraz rozwinęło twórczą inwencję i kreatywność.