Nietypowa lekcja geografii zorganizowana przez panią Iwonę Mermer dla uczniów klas szóstych uczestniczących w innowacji geograficznej „Europejski kolorowy trip”

to nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Zajęcia w ramach geografii daje takie wspaniałe możliwości, podróżowania po całej Europie. Wizualizacje różnorodnych miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty kulturowe czy  złożone struktury wulkaniczne na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.

Podczas zajęć innowacyjnych z geografii w uczniowie  dzięki okularom ClassVR (od virtual reality – wirtualna rzeczywistość), zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie mogli odbyć podróż po krętych uliczkach śródziemnomorskich jakże urokliwych miasteczek. Odbył się też wirtualny spacer najpiękniejszymi hiszpańskimi plażami.

Dzięki trójwymiarowej technologii  młodzi globtroterzy mieli też możliwość zajrzeć do wnętrza wulkanu i oglądać piękne krajobrazy ze stoków Alpejskich. Zwiedzono też wnętrze Koloseum, Forum Romanum oraz Plac św. Piotra na Watykanie.   Okulary dostarczyły sporej dawki wiedzy ale też wiele radości oraz pozytywnych wrażeń. Z pewnością wirtualną rzeczywistość wykorzystamy przy realizacji kolejnych zagadnień i podróży geograficznych.