Uczennice klasy 8c Izabela Chybiło oraz Milena Słysz (pod opieką nauczyciela geografii pani Iwony Mermer) po intensywnych przygotowaniach z zakresu wiedzy geograficznej dostały się do etapu wojewódzkiego konkursu wiedzy o Chorwacji. Konkurs (etap wojewódzki) odbył się 13 kwietnia 2023r. w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i śląskim, które obejmuje swoim okręgiem konsularnym Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, jak również pogłębianie współpracy pomiędzy obydwoma krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia. Organizatorem konkursu był  Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współudziale właściwych Kuratorów Oświaty i Marszałków trzech województw. Marszałek Władysław Ortyl objął konkurs swoim honorowym patronatem w województwie podkarpackim.
Przepustką do II etapu okazała się autorska prezentacja multimedialna, traktująca o walorach tego pięknego kraju: przyroda i geografia, historia, zabytki a także tradycje oraz współczesność Republiki Chorwacji.
W kolejnej części konkursu nasze uczennice musiały wykazać się wszechstronna wiedzą o Chorwacji. Test pisemny był kolejnym wyzwaniem, ale Izabela i Milena niczym wytrawne globtroterki rozwiązywały kolejne zadania. Wspaniałe przygotowanie dziewczynek  zostało docenione przez organizatorów konkursu. Izabela i Milena reprezentując  szkołę podstawową nr 2 w Sanoku zajęły bardzo wysokie, piąte miejsce w województwie zdobywając tym samym tytuł Finalistek.
Gratulujemy Izabeli i Milenie spektakularnego sukcesu!