KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr.

Taki teatr ilustracji, opracowali uczniowie z klasy 2a. Inspiracją dla przedstawienia ciekawej opowieści w formie ilustracji z tekstem stały się przygody zajączka Filipa, głównego bohatera książki Elżbiety Zubrzyckiej „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”.  Przeżycia małego, wyśmiewanego przez wszystkich zajączka bardzo wzruszyły drugoklasistów. Podziwiali jego pracę nad sobą i odwagę w niesieniu pomocy innym! Tak zrodził się pomysł „Pokażemy zajączka Filipa innym! Niech uwierzą, że każdy może dokonać wielkich czynów.”

Opracowaną na ilustracjach opowieść czytały: Matylda Kawka, Liliana Stadnik, Maja Szczudlik – uczennice z klasy 2a.

Teatr obejrzeli już uczniowie klas I-III w naszej szkole i Panie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku.

Kamishibai to aktywizująca metoda pracy z uczniem i narzędzie kreatywnego działania polecam ją wszystkim. Życzę ciekawych pomysłów.

                                                                                                  Anna Żółkiewicz