W tej edycji BohaterONa  koordynatorki akcji w naszej szkole postawiły nacisk na wspólne muzykowanie i śpiew. Powstała „Kapela z Rymanowskiej”, która przybliżyła uczniom z klas od 2 do 8 piosenki powstańcze : „Dnia pierwszego września (Posłuchajcie ludzie) oraz „Pałacyk Michla”. Uczniowie chętnie włączali się we wspólny śpiew i bardzo pozytywnie zareagowali na taki sposób zaprezentowania ubiorów z tego okresu, instrumentów i popisów wokalnych naszych muzyków. Dodatkowo nauczycielki historii przeprowadziły w klasach starszych lekcje tematyczne na podstawie udostępnionych materiałów oraz stworzyły wpis dla Powstańców na portalu internetowym.

Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy od Komitetu Organizacyjnego kampanii BohaterON- włącz historię! Dziękujemy!

Beata Demska