23 lutego klasa 7a odwiedziła Centrum Symulacji Medycznej przy PWSZ  im. Jana Grodka w Sanoku. Naszym opiekunem podczas pobytu na CSM był  pan Krzysztof Sośnicki, który jest pracownikiem uczelni już od dziesięciu lat. Dzięki panu Krzysztofowi mieliśmy okazję zobaczyć wielofunkcyjne fantomy na których studenci uczą się ratownictwa i opieki pielęgniarskiej. Największe wrażenie zrobił na nas ambulans. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi ratownicy, gdy weszliśmy do karetki. Niektórzy chcieli nią uciec lecz nie było w niej silnika:).

Dzięki tym odwiedzinom dowiedzieliśmy się jakie warunki trzeba spełnić,  aby uczyć się na takich kierunkach studiów. Natomiast w pracowni anatomii i fizjologii  wyposażonej w stanowiska komputerowe z oprogramowaniem do nauki anatomii oraz stół anatomiczny umożliwiający interaktywny podgląd przestrzenny 3D naturalnych rozmiarów struktur anatomicznych człowieka dowiedzieliśmy się jak nazywają się różne narządy oraz jak wygląda nauka, która opiera się na doświadczeniach.

Cała klasa z ciekawością słuchała pana Krzysztofa i przez to wiemy już ile trzeba włożyć pracy w to, aby zostać dobrym ratownikiem. Polecamy każdemu przyjście do Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku.

Sebastian Fic kl. 7a