Dnia 13 lutego uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w niecodziennym spotkaniu zorganizowanym przez opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, w ramach szkolnej akcji „ Rób to, co kochasz”.

Pan Wojciech Pawul  oraz Krzysztof Adamczyk – ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- sekcji Bieszczady, przedstawili ich niełatwą, ale dającą wielką satysfakcję pracę, polegającą na niesieniu pomocy ludziom w górach. Panowie ratownicy opowiedzieli uczniom, jak zostać ratownikiem, jak wygląda praca ratownika górskiego, jakie warunki jej towarzyszą i jakiego sprzętu używają ratownicy w celu ratowania ludzkiego życia. Wielką niespodzianką była obecność psa, owczarka niemieckiego o imieniu Raptus. Wykonuje on wspaniałą pracę ratownika i jest szkolony do działań poszukiwawczych w trudnych warunkach lawinowych lub gruzowiskach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kilka ćwiczeń uczących psa posłuszeństwa oraz reagowania na podawane komendy. Spotkanie było bardzo inspirujące, ukazujące niezwykłą pracę jaką wykonują pracownicy GOPR.

Agnieszka Kopiec