Dnia 14.12.2022r. wolontariusze z naszej szkoły zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej przystosowane do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Każdy z wolontariuszy mógł zobaczyć z bliska wyposażenie innowacyjnych pracowni. Zwiedziliśmy salę szpitalnego oddziału ratunkowego i wnętrze karetki, sale opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, pracownię biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii oraz pediatrii i ginekologii. Pracownicy tego Instytutu przekazali nam bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych nam narzędzi pomiarowych i analitycznych. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na wolontariuszach ogromne wrażenie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie odwiedzić to miejsce.

Wolontariusze SP2