Pozazdrościliśmy kl. 5b i sami postanowiliśmy sprawdzić, czy zajęcia w piekarni MBL w Sanoku są takie fajne jak opisywali, dlatego 7.12  wybraliśmy się na warsztaty pieczenia pysznych chałek i robienia starodawnych ozdób choinkowych. Emocji było sporo, zwłaszcza podczas robienia z ciasta drożdżowego wypieku, a potem konsumpcji jeszcze ciepłego pieczywa. Młodzież zapoznała się również z pracą piekarza i cukiernika. Panowie prowadzący zajęcia ciekawie opowiadali nam o codziennych czynnościach i ścieżce kształcenia w tych zawodach.

W oczekiwaniu na pyszny wypiek, skorzystaliśmy z możliwości uczestniczenia w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Każdy uczestnik zajęć  mógł podziwiać  starodawne rękodzieło choinkowe i własnoręcznie wykonać własne- pawie oczko i kolorowego ptaka. Zajęcia były super!

Tekst: B. Fejdasz.