Biały śnieżek, biały – grudniowy.

Piękny poranek – 6 grudnia – Mikołajowy.

Wszyscy niecierpliwie oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku, w klasach i na korytarzach pojawiły się choinki, dekoracje świąteczne.

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły Św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych śnieżynek. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Wszyscy witali Mikołaja z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

To był fajny, ciekawy dzień…  Długo będę go pamiętać… Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia!!

Magdalena Stabryła