W dniu 28.11. 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w warsztatach sportowych Pho3nix Active School, które wygraliśmy w największym w Polsce sportowym konkursie organizowanym dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas II-VIII. Uczniowie mieli okazję poznać łyżwiarkę szybką dwukrotną medalistkę olimpijską i pięciokrotną olimpijkę Panią Katarzynę Bachledę- Curuś.

Pani Katarzyna rozmawiała z uczniami o swoich osiągnięciach, satysfakcji oraz o bardzo ciężkiej pracy jaką musiała wykonać, aby osiągnąć światowy sukces. Zachęcała dzieci oraz młodzież do aktywności fizycznej do podejmowania i wyznaczania sobie celów, które są do osiągnięcia, jeśli tylko włoży się w nie serce i wytrwałość w działaniu.  Medale, które przywiozła ze sobą Olimpijka były dla wszystkich ogromną atrakcją. Dzieci z błyskiem w oczach przyglądały się trofeom Pani Kasi.

Kolejna część to warsztaty sportowe organizowane przez grupę Pho3nix. Uczniowie otrzymując akredytacje, sprawdzali swoje możliwości na poszczególnych stacjach (siła, skoczność, wytrzymałość, szybkość). Osiągnięte wyniki można porównać z innymi dziećmi biorącymi udział w warsztatach logując się na platformę Pho3nix i skanując kod QR znajdujący się na akredytacji.

To był dla nas niesamowity, pełen przeżyć czas. Dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w warsztatach. Dziękujemy za świetną atmosferę, motywujące i wspierające słowa dla naszych uczniów, którzy również mają małe i duże marzenia sportowe.

Monika Więckowska-Rycyk