Dnia 25 listopada klasa 6a uczestniczyła w nietypowej lekcji historii. Dzięki uprzejmości Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pracownika rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, panią Katarzynę Kyc pt. „Ojcowie niepodległości”.

Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści pani historyk o losach Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego, których dzieliło bardzo wiele, lecz łączył wspólny cel- wolna Polska. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością. Na koniec wszyscy słuchacze dostali drobne upominki i wrócili pod opieką p. Barbary Rajtar-Wojdyły i p. Sabiny Wdowiak do szkoły.

Dziękujemy za gościnę pani dyrektor oraz pracownikom Biblioteki Pedagogicznej.

                                                                                    Tekst: Barbara Rajtar-Wojdyła