Dni Otwarte ZS3

Dzień 18 listopada 2022r. to okazja do grupowego wyjścia na Dni Otwarte ZS3. Pogoda nie nastrajała do wycieczki, ale pojechaliśmy miejskim autokarem obejrzeć największą szkołę ponadpodstawową w Sanoku. Szkoła liczy bowiem 1150 uczniów. Niestety było tylko 2 klasy 8c i 8d, ponieważ 8a i 8b pojechały na wycieczkę.  Warto wspomnieć, że nasi absolwenci wykonywali ciekawe doświadczenia i zachęcali swoich młodszych kolegów do rekrutacji w czerwcu. Zaprezentowało się 6 kierunków: Technik elektryk, technik programista, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk i technik obrabiarek skrawających. Wszystkie zawody których uczą się uczniowie są zawodami przyszłości, szkoła zapewnia praktyki zawodowe, a uczniowie po ukończeniu szkoły znajdują zatrudnienie w okolicznych zakładach pracy lub mogą podjąć naukę na studiach wyższych. Dla uczniów którzy nie mogli uczestniczyć w dniach otwartych ZS3 w zakładce ,,rekrutacja’’, prezentowane są filmiki.  

Beata Fejdasz