W roku szkolnym 2022/2023 dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku uczęszczające do 1 i 2 grupy świetlicy szkolnej biorą udział w Sanockiej akcji „Świetlicowa wymiana pocztówkowa”.  Zasada działania tej akcji polega na wymienieniu się kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół z terenu Sanoka biorących udział w zabawie. Głównym celem jest nawiązanie kontaktów, nowych przyjaźni z dziećmi z innych placówek, a także wymianie zainteresowań. Dotychczas nawiązaliśmy współprace ze szkołą w Trepczy oraz Szkołą Podstawową nr 6 w Sanoku. Do szkół wysyłay kartki pocztowe, które zawierają krótką notatkę o naszej szkole oraz pozdrowienia. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia zawodu listonosza oraz przypomnieniu z jakiej okazji wysyła się pocztówki oraz listy. Nasze świetliczaki bardzo się angażują w akcję co sprawia im wiele radości oraz satysfakcji. Wymiana pocztówkowa jest nadzorowana przez panów: Bartłomieja Gregę oraz Jakuba Mańko.