Skorzystaliśmy z programu dofinansowania wycieczek szkolnych „Poznaj Polskę” 2022/2023 i 19 października 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do Bóbrki, Żarnowca i Krosna.

 44 uczniów z klas: 2a i 2b nie zniechęcił nawet padający z rana deszcz. Uśmiechnięci, zaciekawieni niespodziankami przewidzianymi na ten dzień wyruszyli w podróż  zdobywania wiedzy i umiejętności przy dobrej zabawie w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy.

Pierwszy przystanek – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Tutaj odbyły się warsztaty: „Jak wynaleziono lampę naftową? Historia oświetlenia”, a później nastąpiło zwiedzanie najcenniejszych zabytków muzealnych, pochodzących z czasów Ignacego Łukasiewicza.

Kolejna atrakcja dnia to lekcja kaligrafii „Jak niegdyś w szkole bywało” w Szkole Ludowej w Żarnowcu.

Trochę oddechu i zasłużonego odpoczynku dzieciaki miały podczas smacznego obiadku.

Cudowne wrażenia wywarły na dzieci atrakcje, które czekały na nich w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Ochom i achom nie było końca.

W każdym z tych odwiedzanych miejsc nasi „mali” turyści zakupili sobie mnóstwo pamiątek i ciekawych eksponatów.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów oraz ich opiekunów: pani Judycie Barć, pani Małgorzacie Czaban, pana Jakuba Mańko i pani Annie Żółkiewicz, którym dziękujemy za opiekę.

Nad organizacja wycieczki czuwali  pracownicy PTTK w Sanoku.

Podczas podróży cały czas towarzyszył nam pan Janusz Kusiak – przewodnik PTTK w Sanoku, przekazując nam wiele informacji, ciekawostek i rozbawiając anegdotami,…

Anna Żółkiewicz