Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia, pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców i nauczycieli przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania z udziałem sztandaru szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Bartłomiej Mandzelowski. W ten oto sposób, pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku. Najmłodsi odebrali legitymacje szkolne oraz zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz słodkimi upominkami.

Małgorzata Krowiak