Dnia 6 października klasa 5B wraz z paniami Joanną Twardak oraz Beatą Sieniawską udała się do sanockiego Skansenu. Celem wycieczki było wzięcie udziału w warsztatach malowania makatek na płótnie.

Pani prowadząca zajęcia wyjaśniła nam, że makatka to element dekoracji pojawiający się bardzo często  w  przeszłości w domach, dziś już zapomniany. Udzieliła też wskazówek dotyczących malowania na płótnie. Inspirując się zbiorami Muzeum Budownictwa Ludowego, mieliśmy za zadanie tworzyć własne makatki, malując je farbami. Pomysły były różne , na makatkach najczęściej widniały zwierzęta, różnego rodzaju piłki a także logo klubów koszykarskich i piłkarskich. W czasie wolnym mogliśmy zwiedzić sklepiki i kupić coś dla siebie. Ostatnim elementem naszej wycieczki była gra w drewniane kręgle, przy której wszyscy się świetnie bawili.

To była udana wycieczka.

Bianka Bluj