Co roku jest ona organizowana przez wychowawców świetlicy. W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki,  nasi uczniowie wraz z rodzicami  z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach  sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi skoki w workach, sadzenie i zbieranie ziemniaków rzuty ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakiem na paletce oraz wiele innych konkurencji sportowych. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności świetlicowej z rodzicami a także  propagowaniem zdrowego stylu życia. Po sportowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które wręczył dyrektor szkoły p. B. Mandzelowski. Nie zabrakło także wspólnej zabawy muzycznej, podczas której wszyscy uczestnicy imprezy tańczyli w rytm zumby z p. K. Roszniowską na czele. Na koniec odbyła się degustacja pieczonych ziemniaków. Słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

Organizatorzy imprezy – wychowawcom świetlicy pragną serdecznie podziękować rodzicom oraz paniom kucharkom.

Justyna Lisek