4 października  Świetliki z kl.1a i 1b wzięły udział w ciekawych zajęciach.  Dzieci odwiedziła  pani Beata Fejdasz, która przygotowała warsztaty tradycyjnego ubijania masła, zainspirowane innowacją „Ocalić od zapomnienia”.   W czasie spotkania dzieci z najmłodszej grupy świetlicowej  nie tylko dowiedziały  się „jak to kiedyś bywało” i jak ze śmietany zrobić masło, ale co najważniejsze każde mogło spróbować swoich sił podczas ubijania masła  w tradycyjnej, drewnianej maselnicy.

Ponadto  każde dziecko własnoręcznie ubiło śmietankę wykorzystując zwyczajny  słoik.  Nie było to wcale łatwe zadanie, a nagrodą za wykonaną pracę była porcja świeżego, pachnącego masła, łyk smacznej maślanki  i dużo dobrej zabawy .

To były zajęcia  dla lubiących zdobywać nowe umiejętności, a może dzięki nim uda się ocalić tę tradycję od zapomnienia?

Bernadetta Florek