W każdy trzeci weekend września przypada finał akcji ” Sprzątanie Świata”, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Za udział w ubiegłorocznej akcji koło Ligi Ochrony Przyrody w naszej szkole zostało wyróżnione certyfikatem.
    W bieżącym roku również członkowie koła wyruszyli w teren, aby zebrać porzucone odpady. Uczniowie pełni zapału i energii z ogromnym zaangażowaniem porządkowali sąsiedztwo szkoły i okoliczne ulice: Słowackiego, Polną i Płowiecką. Niestraszna im była płatająca figle pogoda, wszak kreatywność młodzieży nie zna granic i worek na śmieci może pełnić też funkcję parasola, płaszcza czy turbanu przeciwdeszczowego.
    W celu zwiększenia świadomości ekologicznej młodych ludzi zbierane śmieci były jednocześnie segregowane, co umożliwi ich późniejszy recykling. Udało się uzbierać: 3kg odpadów plastikowych, 5kg szklanych i 5kg mokrej lub brudnej frakcji.
     Czekamy na przyszłoroczną akcję, gdy znów będziemy sprzątać świat.
Mariola Sokół