Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej świetlicy świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez świetlicowych organizowanych przez p. Justyną Lisek. W tym roku szkolnym pani Justyna przygotowała niespodziankę dla wszystkich chłopców. Zajęcia świetlicowe prowadzone były przez kierowców rajdowych Koła Ziemi Sanockiej – mistrza Polski wyścigów górskich – p. Arkadiusza Borczyka oraz kierowcę wyścigów górskich p. Krzysztofa Kurasza. Radość i podekscytowanie pojawiły się z chwilą wejścia naszych sportowców do sali w profesjonalnym stroju rajdowym. Panowie opowiedzieli jak zaczęła się ich kariera z wyścigami, pokazali swoje puchary oraz pokazali różne niebezpieczne filmy z wyścigów z ich udziałem. Następnie cała grupa wyszła na boisko szkolne gdzie czekały na nich sportowe samochody, którymi przyjechali nasi rajdowcy. Dzieci miały możliwość usiąść w takim samochodzie oraz przymierzyć ciężki kas naszych panów. Ale największą frajdą dla dzieciaków okazało się odpalenie samochodów i pokazanie mocy silnika. Serdecznie dziękujemy za przybycie p. Arkowi i p. Krzysztofowi.

Justyna Lisek