Realizując założenia programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły, uczniowie klasy 4b uczestniczyli 8 września w integracyjnych zajęciach edukacyjnych, organizowanych przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Celem projektu była integracja społeczności polsko-ukraińskiej, w szczególności dzieci.
    W ramach spotkania przeprowadzono warsztaty kulinarne, podczas których każdy miał okazję samodzielnie ulepić łemkowskie pierogi. Dzieci bardzo chętnie podjęły wyzwanie i przystąpiły do pracy. Najtrudniejsze okazało się rozwałkowanie ciasta na odpowiednią grubość. Kolejny etap, czyli samo lepienie, przebiegało już w błyskawicznym tempie. Każdy pierożek był unikatowy i powstały nawet rekordowo duże okazy. Po ugotowaniu i okraszeniu, rozpoczęła się uczta kulinarna, podczas której każdy młody kucharz mógł zajadać swoje pierogi. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
    Zajęcia na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów, a zapach gotowanych pierogów będzie przywoływał wspomnienia wspólnych warsztatów.
Mariola Sokół